× פורום וטרינריה - הפורום מנוהל ע"י ד"ר עמיחי מורשת מבית החולים הוטרינרי ברחובות בעל ניסיון של 19 שנה בטיפול וכירורגיה של כלבים וחתולים. בפורום ניתן להתייעץ ולשאול בכל הקשור לכלבים, חתולים וכל בעל חיים אחר. להוספת שאלה בפורום אנא הרשמו לאתר ולאחר סיום ההרשמה תוכלו לקבל את תשובות לכל שאלותיכם.

הבדל בין סוגי מזון

לפני 5 חודשים 6 ימים #1587 מאת אנונימי
הבדל בין סוגי מזון נוצר על ידי אנונימי
שלום אשמח למענה על השאלה מה ההבדל בין אוכל היפואלרגני שעובר הידרולוזיה לבין אוכל מסוג דרמוטיזיס?
ואיזה סוג עדיף במקרה של אלרגיות וגירודים ואיבוד שיער?
תודה מראש
לפני 5 חודשים 5 ימים #1590 מאת עמיחי מורשת
שלום רב,
שני סוגי המזון מיועדים למתן לכלביים אלרגים למרכיב מסויים במזון. יכדי להבין את ההבדל בין שני סוגי המזון יש להבין את מנגנון האלרגיה למזון. 
לכל  חלבון יש מבנה מולקולרי יחודי. בעל חיים שאלרגי לסוג מזון מסוים, אלרגי לחלבון הספציפי שבמזון מהמקור הזה. (לדוגמא אלרגיה לעוף).
במזון כמו דרמטוזיס או כל מזון עם מקור חלבון יחודי, יש רק את אותו סוג חלבון נדיר שמקווים שהגוף איננו אלרגיה אליו, כמו חלבון ממקור ביצה, או ממקור צבי, או ממקור דג, או כל מקור יחודי אחר.  אם הכלב יאכל רק את המזון שהכלב איננו אלרגי אליו , הוא לא יגיב כנגדו.כדי לגלות לאיזה סוג מזון הכלב אלרגי צריך לנסות למשך כחודש כל סוג מזון ממקור חלבוני נדיר.
במזון שעבר הידרולזה יש מזון ממקור חלבוני כלשהו אבל המזון עבר פעולה בישולית מיוחדת שפרקה את המזון לפרודות מאוד קטנות (מתחת ל10000 קילו דלתון (יחידת מדידה של מולקולות).
מתחת לעשרת אלפים קילו דלתון הגוף לא מזהה את מקור המולקולה ולכן פחות סיכוי שהוא יגיב אליו. איכות ההידרוליזה נקבעת לפי גודל המולקולה המפורקת. ככל שהגודל קטן יותר כך המזון יעיל יותר בכך שסיכוי גדול יותר שהגוף לא יגיב אליו.
מקווה שהצלחתי להסביר.
בברכה
דר׳ עמיחי מורשת, בית החולים הוטרינרי רחובות, פתוח 24/7, 089390738 

ד"ר עמיחי מורשת
בית החולים הוטרינרי רחובות
08-9390738
מפקחים: עמיחי מורשת
זמן ליצירת דף: 0.729 שניות