× פורום וטרינריה - הפורום מנוהל ע"י ד"ר עמיחי מורשת מבית החולים הוטרינרי ברחובות בעל ניסיון של 19 שנה בטיפול וכירורגיה של כלבים וחתולים. בפורום ניתן להתייעץ ולשאול בכל הקשור לכלבים, חתולים וכל בעל חיים אחר. להוספת שאלה בפורום אנא הרשמו לאתר ולאחר סיום ההרשמה תוכלו לקבל את תשובות לכל שאלותיכם.

אלרגיה

לפני 1 שנה 1 חודש #1452 מאת בן
אלרגיה נוצר על ידי בן
שלום,יש לי כלבה צעירה שכנראה סובלת מאלרגיה בכפות רגליים שמתבטאת בליקוק יתר פצעים ועור אדום ומגורה מטופלת אצל וטרינר בהתחלה עם כדורים ואז במשחות ושמפו רפואי זה עוזר וחוזר בערך אחרי שבועיים הווטרינר אמר שזה כנראה אלרגיה לדשא או לפרח מסוים אני חושב שיש גורם נוסף האם בדיקה לאלרגיה יכולות לעזור? והאם יכול להיות שיש מצב והוא אלרגי לחלבון באוכל שלו(כבש)חטיפים עם כבש פחות עושה לה טוב אבל האוכל כן?
והאם יש עוד משהו שזה יכול להיות שמופיע רק בכפות רגליים?
לפני 1 שנה 4 שבועות #1455 מאת עמיחי מורשת
תגובה מעמיחי מורשת בדיון אלרגיה
שלום בן,
צודק הוטרינר שאלרגיה שמתבטאת רק בכפות הרגליים אופיינית למגע עם כפות הרגליים. במצב כזה החשודים העיקריים הם מיני צמחיה שהכלב דורך עליהם בזמן טיול.
אפשרות נוספת היא גרוי שקורה עקב מגע בבית עם חומרי ניקוי. הרבה אנשים מאפשרים לכלב לדרוך בבית מיד אחרי שטיפת ריצפה כשיש עדיין חומרי ניקוי פעילים על הרצפה. במצב שכזה חשוב לשטוף היטב את הרצפה במים אחרי ניקוי.
לעיתים יש שילוב של הדברים.
לשאלתך אלרגיה למזון תמיד אפשרית  אבל פחות סביר שהגרוי יופיע רק בארבעת כפות הרגליים ולא בשאר חלקי הגוף. הדרך לבדוק זאת היא בעזרת דיאטת אלימינציה במזונות היפואלרגנים שונים למשך תקופה של האכלה בלבדית במשך חודש. כל זאת בקוים כלליים. את הפרטים המדוייקים מה וכיצד,  כדאי לקבל ולעקוב אצל הרופא המטפל.
בברכה
 דר׳ עמיחי מורשת, בית החולים הוטרינרי רחובות, פתוח 24/7, 089390738  

ד"ר עמיחי מורשת
בית החולים הוטרינרי רחובות
08-9390738
מפקחים: עמיחי מורשת
זמן ליצירת דף: 0.248 שניות