קיבלתם גור חדש? מזל טוב! הגור הינו חלק מהמשפחה וכעת מוטלת עליכם האחריות לבריאותו ולרווחתו.

 

golden_puppy1

הגיל המומלץ לאימוץ גור הינו בין 6-8 שבועות. בגיל זה הוא כבר נגמל מיניקה ומתחיל לפתח סימני עצמאות. הגור היונק מקבל דרך חלב האם נוגדנים חשובים המגנים עליו ממחלות. משנגמל, הוא בעצם הופך לחסר הגנה וחשוף למחלות מסוכנות ולכן יש להביאו בהקדם לבדיקה וטרינרית והתחלת סדרת החיסונים. הביקורים במרפאה דומים לטיפת חלב, ובמהלכם הגור נשקל, עובר בדיקה התפתחותית ומקבל חיסון (למידע נוסף בקרו בדף המידע אודות חיסונים).

מתי לאפשר לגור לצאת מהבית?

כדי להגן על הגור, אין להוציאו מהבית עד לחיסון השלישי לפחות. וירוסים מסוכנים כמו פרוו וכלבלבת הינם מדבקים מאוד לכלבים. אפילו אם הגור שלכם ליקק או ריחרח אדמה שעליה היו הפרשות של כלב חולה לפני חודש ימים – הוא עלול להידבק!

האם אפשר לרחוץ את הגור?

אנו ממליצים להימנע מרחיצה עד תום תקופת החיסונים מחשש להצטננות, שעלולה להתפתח לדלקת ריאות. אפשר לנגב את הגור במגבונים לחים או להשתמש בשמפו יבש או טלק לתינוקות ולהבריש היטב.

מפגש חברתי

עד לחיסון השלישי מומלץ שלא להפגיש את הגור עם כלבים אחרים ובעיקר לא גורים (אלא אם הם מחוסנים), מחשש שמא הם נשאים של מחלות. גם כלבים הנראים בריאים עלולים להיות נשאים. אפשר להוציא את הגור על הידיים כדי שיתרגל לקולות הרחוב - בני אדם, חיות וכלי רכב, על מנת שלא יפתח חרדות בשלב מאוחר יותר. עם סיום החיסונים מומלץ להפגיש את הגור עם חברים מחוסנים ובריאים כדי שיפתח יחסים חברתיים חיוביים עם בני מינו.

הזנת הגור

עליכם להגיש לגור מזון גורים יבש. עד גיל חודשיים יש להגיש 4 ארוחות ביום ואח"כ, במשך 4 חודשים, יש להוריד את מספר הארוחות בהדרגה, כך שבגיל חצי שנה הגור יאכל רק 2 ארוחות ביום. כמובן שיש לספק מים טריים באופן חופשי. אין צורך להוסיף תוספות למזון, אך אם ברצונכם לפנק את הגור, התוספות המותרות הן: עוף מבושל (ללא עור ועצמות), אורז, ביצה קשה, גבינה לבנה.
יש לסלק שאריות מזון אם הגור לא סיים את ארוחתו, על מנת להרגילו לזמני ארוחה קבועים ולמנוע קלקול המזון. אסור בשום אופן לתת עצמות עוף או בקר! כן יש להימנע ממתן חלב, מזון מתובל, ממתקים וחטיפים (גורם לשלשול).

פרעושים וקרציות

יש לרסס רק בחומרים שמותרים לגורים כגון תרסיס  פרונטליין. בכל מקרה יש להתייעץ עם צוות בית החולים.

איך אדע אם הגור שלי חולה?

גורים צעירים הינם בעלי מערכת חיסון ירודה, והידרדרות במצב הרפואי של גור חולה הינה מהירה מאוד. עליכם לפנות מיידית לוטרינר אם מתגלה אחד מהסימנים הבאים: חוסר תיאבון, דיכאון, שלשולים, הקאות, שיעולים, חרחורים, עיטושים, הפרשות מהאף או מהעיניים.
אם נשמור על בריאותו של הגור שלנו נוכל ליהנות משנים ארוכות ויפות יחד.


בהצלחה!