הטיפול בגורי חתולים הינו חוויה מדהימה.
כשאנו מגדלים את חתולנו מגיל צעיר, רוב הסיכויים שיהפוך לחתול ידידותי ומתפנק שיודע להחזיר אהבה.
על מנת לשמור על בריאות החתול - עלינו להקפיד שיקבל טיפול נאות.


kittens


באיזה גיל כדאי לאמץ חתול?

הגיל המומלץ לאימוץ הינו 8 שבועות בערך. בגיל זה החתלתול כבר אינו זקוק לחלב אם ומתחיל לגלות סימני עצמאות. אם אימצתם גור יתום שעדיין יונק, ישנם מספר כללים שעליכם למלא כדי להוות לו תחליף אם.

הטיפול בגור היונק:

הנקה:

יש לרכוש תחליף חלב לגורי חתולים. אם אינכם משיגים, אפשר להשתמש בתחליף חלב לתינוקות, אך יש להכין אותו בריכוז כפול של אבקה. את הגור יש להניק מבקבוק מיוחד לחתולים. יש לשמור על היגיינת הבקבוק ולא להשאיר שאריות חלב שעלול להחמיץ. חתול בן כמה ימים צריך לאכול כל 2-3 שעות.

צרכים:

אמא חתולה מלקקת את הגור כדי לגרות אותו לעשות את צרכיו. עליכם לחקות פעולה זו ע"י שפשוף פי הטבעת ואיבר המין בפיסת צמר גפן לח, עד שילמד לעשות את צרכיו לבדו בארז החול.

חימום:

הגור אינו מסוגל לווסת את חום גופו . לכן יש לדאוג למצע חמים ובקבוק חם (זהירות לא לגרום לכוויות).

sleepy_kitten

טיפול בגור מגיל חודש והלאה

חיסונים:

במלאת לו חודש, על הגור לבקר במרפאה וטרינרית לבדיקת רופא. הוטרינר יבדוק את מצבו הבריאותי ואת התפתחותו, וייתן לו טיפול נגד תולעים. בגיל חודש וחצי, כשהגור יגיע למשקל 1 ק"ג, הוא יקבל את החיסון הראשון מתוך סדרה של 3 חיסונים (למידע נוסף בקרו בדף המידע אודות חיסונים).

תזונה:

בגיל חודש יש לעבור למזון יבש לגורי חתולים, אותו ניתן לרכך במים. כמו כן, מותר לתת טונה במים, עוף מבושל וגבינה לבנה. יש לסלק שאריות מזון רטוב שלא נאכל, מחשש לקלקול המזון. יש להציע לגור מזון יבש ומים טריים באופן חופשי.
אסור לתת: עצמות, חלב וחטיפים.

מרחב המחייה:

אין להוציא את הגור מהבית עד לאחר החיסונים מחשש למחלות מדבקות וקטלניות (למידע נוסף בקרו בדף המידע אודות חיסונים). יש להכין לגור ארגז חול לצרכים ולהציבו במקום נגיש. יש לנקות את הארגז ולהחליף את החול שבו כל כמה ימים.

ניקיון:

רוב החתולים שומרים על ניקיונם ואין צורך לנקותם, אך אם הגור מלוכלך מאוד אפשר לנגבו במגבון לח. אין לרחוץ את הגור בשום אופן מחשש לדלקת ריאות.

פרעושים:

החומר המומלץ לשימוש הינו תרסיס פרונטליין, הבטיחותי לשימוש מגיל 7 שבועות. אם חתולך צעיר יותר יש להיוועץ בוטרינר.

איך אדע אם הגור שלי חולה?

גורים צעירים הינם בעלי מערכת חיסון ירודה, והידרדרות במצב הרפואי של גור חולה הינה מהירה מאוד. עליכם לפנות מיידית לוטרינר אם מתגלה אחד מהסימנים הבאים: חוסר תיאבון, דיכאון, שלשולים, שיעולים, עיטושים, הפרשות מהאף או מהעיניים, בטן נפוחה.


בהצלחה!