× פורום וטרינריה - הפורום מנוהל ע"י ד"ר עמיחי מורשת מבית החולים הוטרינרי ברחובות בעל ניסיון של 19 שנה בטיפול וכירורגיה של כלבים וחתולים. בפורום ניתן להתייעץ ולשאול בכל הקשור לכלבים, חתולים וכל בעל חיים אחר. להוספת שאלה בפורום אנא הרשמו לאתר ולאחר סיום ההרשמה תוכלו לקבל את תשובות לכל שאלותיכם.

גורי חתולים

לפני 5 שנים 8 חודשים #733 מאת ויקי
גורי חתולים נוצר על ידי ויקי
שלום רב,
הפעם אני צריכה עצה עזרה לא לגבי החתול שלי פנחס אלא לגבי 4 גורי חתולים קטנטנים שמצאתי זרוקים ליד מדרכה. לא הייתה לי ברירה לקחת אותם כיוון שהיו חשופים מידי וכנראה ננטשו או שקרה משהו לאמא. בכל מקרה כשאספתי אותם הם היו בני 2-3 כיוון שחבל הטבור עדיין היה מחובר לשניים מהם (נפל יום אחרי לכולם). עבר שבוע מאז ובנתיים אחת הגורות נפטרה, כשמצאתי אותה היה לה פצע בגב עם קצת דם וחור קטן בבטן זה התפשט נהיה כחול באיזור והתחיל להריח רע, הוטרינר שפנינו אליו בדחיפות נתן לה אנטיביוטיקה אך לא היה אופטימי מידי, בוקר למחרת היא נפטרה =(, ושבר לכולנו את הלב!
בכל אופן נשארו שלושה, שתי נקבות וזכר אחד. הם מתפתחים ואוכלים בתאבון. העניין הוא שאצל הזכר שאצלו לא היה חבל טבור מחובר בהתחלה כשמצאנו אותו כן הייתה בליטה מהחבל טבור כי כנראה הוא לא נתלש בבסיס אלא הייתה שארית שלו, מה שקורה כרגע שהשארית הזאת נהיתה שחורה ונוטה כבר להיתלש מהבטן כמו פצע שהשכבה העליונה מתייבשת והוא עומד ליפול, העניין שרואים מתחת שיש פצע פתוח וקצת דם כי זה מתקלף ומושך את שאר העור. אין להם מערכת חיסון כלל כי לא ינקו מהאמא כנראה בכלל. ואני ממש מפחדת שיזה יתחיל להתפשט כמו אצל הגורה עם הפצע, אני שמה לו על כל האיזור בטא-פנטן משחה נגד זהומים והרגעת העור. לא נראה שיפור ולא נראה שהאיזור מתחת לפצע מתייבש. האם רצוי למרוח אנטיביוטיקה מקומית על הפצע עד שיגליד לחלוטין? האם להפסיק למרוח את המשחה כי היא מרטיבה את כל הפצע ולא נותנת הזדמנות להתייבש?? בבקשה בבקשה אשמח לכל עצה ועזרה כיוון שכל דבר קטן אצלם הוא קריטי. מה הכי כדאי לעשות?
לפני 5 שנים 8 חודשים - לפני 5 שנים 8 חודשים #734 מאת עמיחי מורשת
ויקי היקרה שלום,
קודם כל , כל הכבוד על ההשקעה ועל הצלת הגורים. לגבי הפצע בטבור , אני ממליץ לחטא את המקום עם פולידין נוזלי מהול הרבה פעמים ביום(כל שעתיים בערך). בלילה , או בשעות שאין באפשרותך לחטא כל שעתיים אני ממליץ למרוח משחה אנטיביוטית כמו סינטומיצין 5% לעיניים בשכבה דקיקה. ככל שיחלוף הזמן והגור יגדל ויתפתח הפצע יגליד ושארית הטבור תנשור. מתחתיה צפויה לצמוח רקמה של צלקת בריאה. כל עוד הגור חיוני עירני יחסית אוכל ושומר על חום גופו הפרוגנוזה טובה אבל אין לדעת מה יהיה גורלו בגלל הבעיה החיסונית שהזכרת קודם. לכן כל כך חשוב לשמור על היגיינה בטיפול בו ובשאר הגורים.
המון הצלחה, תמשיכי לעדכן כאן ושבת שלום.
ד״ר עמיחי מורשת
בית החולים הוטרינרי רחובות
089390738

נ.ב
אגב אם תוסיפי כאן תמונה זה יוכל להועיל אנשים שיצפו בפוסט. המון תודה
עמיחי

ד"ר עמיחי מורשת
בית החולים הוטרינרי רחובות
08-9390738
לפני 5 שנים 8 חודשים #735 מאת ויקי
תגובה מויקי בדיון גורי חתולים
דר עמיחי שלום רב,

תודה רבה על העצה הטובה והמועילה. עשיתי בדיוק את מה שאמרת ושארית הטבור נפלה יום אחרי עם צלקת ורדרדה ונראה יחסית בסדר.
אני משתדלת מאוד לשמור על הניקיון איתם, במיוחד בהתחשב בזה שהם מוצצים כל דבר בדרכם למרות שלא רעבים בכלל, אני גם משתדלת לנקות אותם מידי פעם עם צמר גפן טבול במים פושרים. אני מאוד מקווה שכנגד כל הסיכויים הם יהיו בסדר ויהפכו לחתולים בוגרים שימצאו בית טוב. כאשר! כבר לא אוכל לסגור אותם בתוך תיק נשיאה כי הם כבר יגדלו קצת לא תהיה לי אפשרות להשאיר אותם אצלי כיוון שיש לי פיטבול לא חובב חתולים בבית. לכן הצעות לאימוץ יתקבלו בברכה, כיוון שיש עוד חודש עד החיסון הראשון שלהם ואם יגיעו לעמותה עד אז כנראה יחלו בוודאות.

ויקי
קבצים מצורפים:
לפני 5 שנים 8 חודשים #736 מאת עמיחי מורשת
שלום ויקי
קודם כל תודה על התמונה המקסימה!
את מוזמנת לפרסם את המקרה והתמונה בפייסבוק של בית החולים כדי שינסו למצוא להם בית.
בגורים ללא חיסון אימהי (שלא ינקו) אני ממליץ לחסן בגיל 6 שבועות. באמת לא כדאי להעבירם לעמותה כדי שלא ידבקו.
בהצלחה רבה!
ד"ר עמיחי מורשת
בית החולים הוטרינרי רחובות
089390738

ד"ר עמיחי מורשת
בית החולים הוטרינרי רחובות
08-9390738
לפני 5 שנים 8 חודשים #737 מאת ויקי
תגובה מויקי בדיון גורי חתולים
דר עמיחי שוב שלום

לגבי הטבור של הגור (הגינגי) שהיה אצלו את הפצע.
בהתחלה כשהפצע הזה אכן נשר האיזור היה שטוח יחסית ונראה טוב (ללא נפיחויות)
כעת, לפני יום יומיים האיזור מסביב לטבור התחיל להתנפח וכעת יש שם בלוטה כאשר על הקצה של הטבור יש שוב פצע קטן בגלל שהבלוטה הזו מרחיבה את האיזור (וכנראה מוגלה מנסה לצאת). לקחתי אותו לוטרינר מקומי (אני כבר לא גרה לצערי ברחובות אלא בירושלים)
הוטרינר אמר שאין טעם לפוצץ את האזיזור כיוון שהוא קשיח מידי כבר ולא יצא משם נוזל ולכן אין טעם לחורר. הוא נתן לו זריקת אנטיביוטיקה (ציין שזו אנטיביוטיקת ארוכת טווח) ונתן משחה אנטיביוטית למרוח על האיזור פעמיים עד שלוש ביום.
אני מאוד אשמח לחוות דעתך כיוון שאיני מכירה את הוטרינר ועליך אני מאוד סומכת לכן אשמח לתגובה. האם אנטיביוטיקה בגיל כזה לא תגרום ליותר נזק מאשר תועלת? והאם באמת אין צורך להתערבב בפצע ידנית?
אני מזכירה שאת הגורים מצאתי כשהיו בני יומיים שלושה ולכן ההגנה שלהם (חיסונית) מועטה אם בכלל. צרפתי תמונות.
תודה על האכפתיות והעזרה.
קבצים מצורפים:
לפני 5 שנים 8 חודשים #738 מאת ויקי
תגובה מויקי בדיון גורי חתולים
תמונה נוספת
קבצים מצורפים:
לפני 5 שנים 8 חודשים #739 מאת ויקי
תגובה מויקי בדיון גורי חתולים
עוד תמונה
קבצים מצורפים:
לפני 5 שנים 7 חודשים #740 מאת עמיחי מורשת
ויקי שלום, חשבתי שעניתי לך כבר לפני שבוע אז סליחה על האחור. האזור אכן נפוח ודלקתי. אנטיביוטיקה ארוכת טווח היא רעיון מצויין במקרה הזה. מקווה שעד שאני כותב את השורות הללו יש שיפור במצב. אם המקום ימשיך להיות נפוח לא יהיה מנוס מלנקז/לפתוח את האבצס. לעיתים אבצסים שכאלה נפתחים ומפרישים עצמאית. לעיתים הנפיחות והדלקת יכולים לגרום לפגיעה במצב הרוח והתיאבון של החתול לכן חשוב לעקוב. אני לא רואה כל טעם בטיפול מקומי כלשהו כרגע אלא אם כן האבצס יפתח.
בהצלחה
ד"ר עמיחי מורשת
בית החולים הוטרינרי רחובות
08-9390738

ד"ר עמיחי מורשת
בית החולים הוטרינרי רחובות
08-9390738
לפני 5 שנים 7 חודשים #741 מאת ויקי
תגובה מויקי בדיון גורי חתולים
דר עמיחי שלום,
אחרי מתן האנטיביוטיקה הנפיחות אכן החלה לרדת. היום כשניקיתי את האיזור עם סביעור
ה"ראש" התפוצץ ויצאה הרבה מאוד מוגלה. כעת נוצר חור די גדול באמצע.
האם זה בסדר שיש כזה חור? אני מפחדת ש"תחתית" החור אינה התאחתה ואולי מובילה יותר פנימה או שיש שם פצע שיכול שוב להזדהם?
הוטרינר המטפל אמר למרוח על האיזור מי מלח (כפית מלח על שלושת רבעי כוס מים פושרים) ולמרוח על האיזור 3-4 פעמים ביום ולהמשיך למרוח את המשחה האנטיביוטית.
האם זה אכן הטיפול המומלץ? יש סיבה לדאגה לחור שנוצר?
כדאי לתת שוב אנטיביוטיקה ארוכת טווח עוד כמה ימים? (הזריקה האחרונה היתה בשישי שעבר).
הוספתע תמונה עם החור.
תודה שוב על כל היחס והאכפתיות
לפני 5 שנים 7 חודשים #742 מאת ויקי
תגובה מויקי בדיון גורי חתולים
תמונה מצורפת
קבצים מצורפים:
לפני 5 שנים 7 חודשים #743 מאת עמיחי מורשת
פתיחת האבצס וההפרשה היתה צפויה כפי שכתבתי לך קודם לכן. הניקוי המקומי עם מי מלח או פולידין נוזלי הוא הטיפול הנכון במקביל למריחת המשחה. ככל שהזמן עובר כך הזמן משחק לטובת החתול כי גדל מתחזק ומתפתח. החור צפוי להסגר בהדרגה. זריקת האנטיביוטיקה ארוכת הטווח אמורה להחזיק לכשבוע עשרה ימים והפצע נראה נקי כך שהכיווון הוא חיובי.
בהצלחה
ד"ר עמיחי מורשת
בית החולים הוטרינרי רחובות
089390738

ד"ר עמיחי מורשת
בית החולים הוטרינרי רחובות
08-9390738
מפקחים: עמיחי מורשת
זמן ליצירת דף: 0.495 שניות