× פורום וטרינריה - הפורום מנוהל ע"י ד"ר עמיחי מורשת מבית החולים הוטרינרי ברחובות בעל ניסיון של 19 שנה בטיפול וכירורגיה של כלבים וחתולים. בפורום ניתן להתייעץ ולשאול בכל הקשור לכלבים, חתולים וכל בעל חיים אחר. להוספת שאלה בפורום אנא הרשמו לאתר ולאחר סיום ההרשמה תוכלו לקבל את תשובות לכל שאלותיכם.

גילוח שיער לכלבה בתוך האוזן

לפני 1 שנה 2 חודשים #1279 מאת ליאן
שלום ותודה מראש, יש לי נקבה בת שנה וחצי קינג צארלס קאבלייר עם אוזניים ארוכות, ואתמול סיפרתי אותה פעם ראשונה שבאה ספרית אלי הביתה. מכיוון שהיו לה גם קצת רסטות היא אמרה לי שכדאי לגלח שיער שנמצא בתוך האוזן ליד פתח התעלה כי היו שם רסטות ושהמקם יהיה נקי ,,. היום היא התחילה להתגרד עם הרגל באזור שם מה שלא היה קודם, ושמתי לב שרואים יותר את פתח פנים האוזן כי המקום נהיה יותר מרווח ולא צפוף עם שיער, ואין שיער כמו קודם. השאלה שלי השיער באזור כזה יגדל בוודאות ???? והאם השיעור במקום זה חיוני לשמור על פתח האוזן שלא יכנסו מים או ליכלוך??? מותר לגלח שם שיער?, תמיד היו לי כלבים בעבר ולעולם לא הורידו משם שיער.. אודה לך מאד מאד על תשובתך,
לפני 1 שנה 2 חודשים #1283 מאת עמיחי מורשת
שלום ליאן
במסגרת עבודת הספר/ית לעתים הוא צריך להפעיל שיקול דעת האם לגלח פרווה באזורים רגישים. בכלבים גזעיים קיים תקן ספציפי שאופייני לכל גזע.  אם הכלב ממשיך לגרד את המקום יש לקחת אותו לבדיקה שמא נוצרה או שכבר היתה דלקת מקומית בעור במקום שבו היתה ראסטה (קשרים) בשיער.
מאחר ולא ראיתי את כלבך באופן ספציפי אני לא יכול לומר מהי הבעיה כרגע ומה יהיה בעתיד. מקווה שעד מתן תשובתי זאת כבר פניתם לטיפול באם הבעיה לא חלפה.
בברכה
דר' עמיחי מורשת
בית החולים הוטרינרי רחובות
08-93907382

ד"ר עמיחי מורשת
בית החולים הוטרינרי רחובות
08-9390738
מפקחים: עמיחי מורשת
זמן ליצירת דף: 0.279 שניות