× פורום וטרינריה - הפורום מנוהל ע"י ד"ר עמיחי מורשת מבית החולים הוטרינרי ברחובות בעל ניסיון של 19 שנה בטיפול וכירורגיה של כלבים וחתולים. בפורום ניתן להתייעץ ולשאול בכל הקשור לכלבים, חתולים וכל בעל חיים אחר. להוספת שאלה בפורום אנא הרשמו לאתר ולאחר סיום ההרשמה תוכלו לקבל את תשובות לכל שאלותיכם.

נשירת שיער בחתול עד לקרחות

לפני 11 חודשים 1 שבוע #1253 מאת קייט
נשירת שיער בחתול עד לקרחות נוצר על ידי קייט
שלום רב,
החתול שלי בזמן האחרון התחיל להתגרד כך שהוציא קווצות של שיער עד הווצרות קרחות קטנות. יש לציין כי הוא גם סובל מפרעושים. הקרחות נקיות ורואים את העור הלבן מתחת, פרט לזה אין סימפטומים אחרים. החתול ממש סובל מפוסט טראומה לאחר שלקחנו אותו מהבית כדי לסרס אותו, ומאז מאוד מפחד לצאת מחוץ לבית באופן קיצוני. ולכן אני מחפשת טיפול ביתי יותר, אולי איזו משחה שיכולה לעזור...הראתי את הסרטון של הקרחות לוטרינר אשר אמר שיש צורך להביא אותו 4-5 פעמים למרפאה כדי לטפל בזריקות, שטיפה בשמפו רפואי משחה וקוטל פרעושים לאורך 4-5 שבועות בהתאם. לפני שאני גורמת שוב טראומה לחתול, האם יש דרך אלטרנטיבית יותר ידידותית וביתית שניתן לטפל בה?
תודה רבה מראש על המענה.
לפני 10 חודשים 3 שבועות - לפני 10 חודשים 3 שבועות #1259 מאת עמיחי מורשת
שלום קייט,
במצב שכזה הייתי מתחיל בביקור אחד אצל הווטרינר שבו יאבחן בוודאות את הבעיה . מובן שהדבר הראשון ללא קשר לכלום הוא טיפול כנגד פרעושים שעשויים לגרום לגירוד ולפציעה עצמית. טיפול נגד פרעושים את יכולה לבצע גם בבית. הנחתי היא שגם אם תטפלי נגד פרעושים יש לוודא האם הם הגורם להתקרחויות ולכן מומלצת בדיקת רופא כפי שציינתי בתחילה. עניין הטראומה בביקור ניתן למזער בעזרת כל מיני שיטות שמפורטות באינטרנט. בכל מקרה בשקלול המצב והסיכון בקצת סטרס הייתי בוחר בסטרס ומציאת פתרון רפואי לבעייה שגורמת לחתול לסבל.
בברכה
דר' עמיחי מורשת
בית החולים הוטרינרי רחובות
08-9390738

ד"ר עמיחי מורשת
בית החולים הוטרינרי רחובות
08-9390738
מפקחים: עמיחי מורשת
זמן ליצירת דף: 0.246 שניות