× פורום וטרינריה - הפורום מנוהל ע"י ד"ר עמיחי מורשת מבית החולים הוטרינרי ברחובות בעל ניסיון של 19 שנה בטיפול וכירורגיה של כלבים וחתולים. בפורום ניתן להתייעץ ולשאול בכל הקשור לכלבים, חתולים וכל בעל חיים אחר. להוספת שאלה בפורום אנא הרשמו לאתר ולאחר סיום ההרשמה תוכלו לקבל את תשובות לכל שאלותיכם.

אפשרות לקרע לימפתי אצל חתולה

לפני 2 שנים 8 חודשים #1150 מאת אנונימי
אפשרות לקרע לימפתי אצל חתולה נוצר על ידי אנונימי
החתולה בת 10 שלי אושפזה עם נוזלים בחלל בית החזה והבטן. שבוע לפני כן ההשתוללה במהלך תפיסתה. היא סובלת בנוסף מאנמיה קשה המוגלובין 3 והרס עצמי של כדוריות אדומות. האם נוזל לימפתי הוא בעל מראה חלבי תמיד? הנוזלים שנשאבו ממנה הם צהוב דמי שקוף.. ושאלה נוספת עם הרס הכדוריות מתאים לקרע לימפתי או למחלה קשה אחרת, עכשיו ההשערה של הוטרינר שיש לה גידול איפשהוא שלא נראה בבדיקות. אני פשוט דואגת שההשתוללות שלה וקפיצה על הקירות תוך כדי גרמה לקרע וכל הדדרדרות נולדה עקב כך. עןד אציין כי שבועיים קודם אושפזה עם מיקרופלסמה ויצאה מזה..האם זה סביר ותואם את התסמינים לקרע? או שנראה מחלה קשה אחרת ברקע.

תודה דנה
לפני 2 שנים 8 חודשים #1155 מאת עמיחי מורשת
שלום דנה
המקרה של חתולתך שאת מתארת הינו מקרה מורכב שמן הסתם דורש עבודה בלשית יסודית שכוללת עבודת מעבדה פתלוגית צמודה.
נוזל לימפתי הוא אכן לבן חלבי אבל אם הוא מתערבב בדם יתכן גם שינוי לצבע אדום.
כל האפשרויות והתת אפשרויות שהעלית הן בהחלט באות בתאוריה בחשבון בכפוף לצילומי רנטגן בכמה זויות , אולטראסאונד ובדיקות ציטולוגיות ודם במקביל.
אשמח לשמוע כאן את המשך השתלשלות המקרה.
מאחל לחתולה רפואה שלמה.
בברכה
דר' עמיחי מורשת
בית החולים הוטרינרי רחובות

ד"ר עמיחי מורשת
בית החולים הוטרינרי רחובות
08-9390738
מפקחים: עמיחי מורשת
זמן ליצירת דף: 0.238 שניות