× פורום וטרינריה - הפורום מנוהל ע"י ד"ר עמיחי מורשת מבית החולים הוטרינרי ברחובות בעל ניסיון של 19 שנה בטיפול וכירורגיה של כלבים וחתולים. בפורום ניתן להתייעץ ולשאול בכל הקשור לכלבים, חתולים וכל בעל חיים אחר. להוספת שאלה בפורום אנא הרשמו לאתר ולאחר סיום ההרשמה תוכלו לקבל את תשובות לכל שאלותיכם.

חתול שעבר לגור בעיר

לפני 2 שנים 9 חודשים #1127 מאת יערה
חתול שעבר לגור בעיר נוצר על ידי יערה
היי, יש לי חתולה בת 11 שרגילה לחיות בחוץ כל חייה לפעמים הייתה נכנסת הביתה אך תמיד הייתה ישנה בחוץ ומבלה את זמנה בטבע משוחררת. עברתי לדירה קטנה בעיר בקומה 3. והיא עברה איתי עבר כבר שבוע וחצי, היא לא נרגעת היא כל הזמן מייללת, מנסה לצאת החוצה מהדלת או מהחלון. וקניתי לה כל מיני משחקים ודברים שהיא יכולה לשייף את הציפורניים עליהם, אבל היא לא מתעניינת בזה יותר מידי. אני מתלבטת אם למסור אותה למישהו שיוכל לגדל אותה בחוץ, למרות שאני לא רוצה. אבל אני לא יודעת אם היא תצליח להתרגל לחיות רק בתוך בדירה. או שחשבתי אולי לקנות לה רצועה ולנסות להוציא אותה מחוץ לבניין. עד שתיהיה מסוגלת להיות לבד ואוכל לשחרר אותה לפעמים החוצה והיא תדע לחזור. אני קצת אובדת עצות, אשמח לקבל תשובות.
לפני 2 שנים 8 חודשים #1134 מאת עמיחי מורשת
שלום יערה,
מצטער על העיכוב במתן תשובתי זאת עקב שדרוג האתר. בכל מקרה אני אענה תשובה שמן הסתם כרגע הינה תאורטית בלבד ונשמח אם למרות העיקוב תשתפי אותנו במה שקרה בסופו של דבר.
אכן במצב שחתול שהיה רגיל לחיים בחוץ מוכנס הביתה מאוד קשה להרגיל אותו לחיי שבי.
האופציה לפתוח את הדלת מתוך תקווה שהוא יצא וימצא אחר כך את הדרך חזרה כשהוא יהיה רעב קיימת אבל ישנו סיכון רב בכך.
האופציה להעבירו למקום שבו יוכל לחיות בחוץ גם כן קיים , אך גם שם הוא יתקשה מאחר ומדובר על סביבה חדשה ושאינה מוכרת בכלל.
האופציה המועדפת עלי היא להמשיך ולהחזיקו בבית הסגור, לנשוך שפתיים ולהמתין עוד מספר שבועות עד שהחתול פשוט יסתגל לסביבה החדשה. זה אכן יקח זמן אבל אני מניח שבתוך מספר שבועות הוא יסתגל לכך.
לעיתים ניתן להשתמש בתרופות הרגעה מסויימות (למתן על ידי וטרינר בלבד) שיכולות להאיץ את התהליך.
בהצלחה רבה
דר' עמיחי מורשת
בית החולים הוטרינרי רחובות
089390738

ד"ר עמיחי מורשת
בית החולים הוטרינרי רחובות
08-9390738
מפקחים: עמיחי מורשת
זמן ליצירת דף: 0.358 שניות