ומה הקשר בין מחט לת....?

להלן שני סיפורים עם מוסר השכל אחד...

 

כמו שאומרים, צרות באות בצרורות.

שני כלבלבים צעירים, שני סיפורים שונים יום אחרי יום, אבל עם אותו גורם...

המקרה הראשון הגיע ביום ראשון בערב, גופי, פוינטר חמוד, עוד לא בן שנה. הכלבלב כנראה רצה צומי והחליט לחטוף ל״אמא״ מהשולחן חוט ומחט, ובלע אותם אל מול עיניה המשתאות. הוא כמובן הובהל במהירות אלינו לבית החולים. בצילום רנטגן ניתן היה לראות בבירור את המחט יושבת לה בנחת בקיבה ממש כמו פצצת זמן מתקתקת בסרט מתח.

needle_stom
החץ מסמן את המחט של גופי, יושבת בבטחה בתוך הקיבה

סיפור עם סוף טוב (לא לדאוג)...

שבת, שש בבוקר, דר' מיכל תורנית השבת מקבלת שיחה בהולה – פושקין החתול מפרפר ורועד. ההנחיה הייתה חד משמעית – יש להביא את החתול מייד לבית החולים.

ים השיבולים שמסביב...


seed


בשבת האחרונה הגיעו אלינו שני מקרי חירום שונים, אחד בחתול ואחד בכלבה. המכנה המשותף - פגיעות מלענים.

juice_xray

הסיפור מתחיל בשבת בצהריים (כמו תמיד) בשיחה טלפונית בהולה למרפאה:  ג'וס הכלב יצא לטיול קיצי בחוף הים. הוא כל כך נהנה ממשחק המטקות של בעליו והחליט גם הוא להשתתף. אבל ג'וס לא הבין כל כך את חוקי המשחק והחליט לבלוע את הכדור.

"מה לעשות?" שאל אותנו הבעלים.

ובעוד השיחה הטלפונית בעיצומה, החליט ג'וס שהמשחק מאוד מוצא חן בעיניו, והמשיך לשחק עם עוד אנשים על החוף. וכך בלע עוד כדור... אל מול עיניו המשתאות של בעליו...

ההנחיה שנתנו לו הייתה חד משמעית – יש להגיע מייד למרפאה על מנת להוציא את הכדורים. אמנם מדובר בכלב גדול, אך לא כל מה שנכנס דרך הפה יכול להמשיך הלאה, וישנה סכנה שהכדורים יתקדמו מהקיבה, במורד מערכת העיכול, אל המעיים, ובשל הקוטר הצר של המעי - הכדורים ייתקעו ויגרמו לחסימה מסכנת חיים.

 

בולי המקסים, חתול הימלאיה לבן יפהפה בן 4, הגיע לבדיקה שגרתית שמח וערני. קשה להאמין שלפני שנה היו חייו תלויים על בלימה.
הכול התחיל לפני כשנה בטלפון בהול – בולי נפל מהקומה החמישית והוא מדמם. מאחר שאמא של בולי הייתה לבדה בבית עם תינוק שילדה לא מכבר, נסע מיד ד"ר עמיחי מורשת להביא אותו בדחיפות לבית החולים הוטרינרי רחובות.
בבדיקות שנערכו לבולי נמצא כי בגלל עוצמת המכה הייתה לו פגיעה ריאתית ושבר של הלסת התחתונה. בולי אושפז תחת השגחה צמודה למספר ימים וקיבל טיפול אינטנסיבי, עד שהיה יציב דיו לעבור ניתוח שבמהלכו קובע השבר בלסתו באמצעות התקן אורתופדי מיוחד. הניתוח עבר בהצלחה וכעבור יומיים שוחרר בולי לביתו להמשך ההחלמה.

bully_jaw

סיפור שיש בו כלב שעון ובית חולים וטרינרי


שבת בצהריים מתקבלת במוקד החירום של בית החולים הוטרינרי רחובות הודעה: ״טוטו בלע שעון״. כשהרופאה הבינה שהאחד באפריל חלף לפני כשבועיים הסתבר שטוטו כלב הבולדוג האנגלי של משפחת ש. הצליח לבלוע שעון יד יחד עם הרצועה. בתחילה כשבעליו ראו אותו עם השעון בפה עוד ניסו לעצור בעדו, אך ללא הועיל והשעון החליק פנימה ואיננו.

toto_lateralשבוע שעבר הגיע למרפאתנו מקרה חמור של הרעלת ענבים. מדובר בכלב בן 7 חודשים מגזע קטן אשר החל להקיא ולשלשל לאחר שאכל אשכול ענבים שלם. בדיקות הדם שנערכו הצביעו על פגיעה כלייתית חמורה. הכלב חובר במהרה לטיפול נוזלים ורידי. מטרת הטיפול הינה לשטוף את הרעלנים מהדם ולאפשר לכליות להתאושש. כבר לאחר יום הכלב הרגיש יותר טוב, הפסיק להקיא וחזר לאכול. לאחר כמה ימי טיפול נראה שיפור במדדי הכליה שלו והכלב שוחרר לביתו שמח ומכשכש בזנב. הכלב יצטרך לאכול מזון רפואי המתאים לחולי כליות ולהיות בהמשך מעקב אחר תפקודי הכליה שלו.
הקיץ הגיע ואיתו הנחשים !
המקרה האחרון של הכשת נחש ארע בחצר פרטית ברחובות בה משחקים ילדים . "למזלינו " הפעם הנפגע היה הכלב המשפחתי וגם הוא למרבה השמחה יצא בנס מהארוע.
באישון לילה התעוררו בני משפחתו של גולדי מנביחות רמות שהגיעו מכיוון החצר. הבעלים יצא ולתדהמתו ראה את גולדי נאבק בנחש צפע גדול ומאיים . הוא מיהר להרחיק את הכלב מהמקום ואילו הנחש נעלם בדשא.
גולדי הובהל מיידית לבית החולים , שם גילינו שהוכש על ידי הנחש בפניו.
באחד הימים הגיעה לבית החולים הוטרינרי קיטי - חתולה מקסימה וידידותית. קיטי היתה בהריון מתקדם והבעלים חיכו בכליון עיניים להמלטה. אך כשהגיעו, היה ברור שקיטי חולה מאוד. היא היתה אפטית וחלושה ובעליה סיפרה שמזה כמה ימים רואים הפרשות דמיות אך ההמלטה לא התחילה. בבדיקה נתגלתה הפרשה וגינלית דמית מוגלתית בכמות רבה. היה ברור שהגורים אינם עוד בחיים, לצערנו, ושהרחם מודלקת. הצוות הרפואי הסביר לבעלים המודאגים שלא די שקיטי כבר לא תהיה אמא, אלא שהיא נמצאת בסכנת חיים!