סיפור שיש בו כלב שעון ובית חולים וטרינרי


שבת בצהריים מתקבלת במוקד החירום של בית החולים הוטרינרי רחובות הודעה: ״טוטו בלע שעון״. כשהרופאה הבינה שהאחד באפריל חלף לפני כשבועיים הסתבר שטוטו כלב הבולדוג האנגלי של משפחת ש. הצליח לבלוע שעון יד יחד עם הרצועה. בתחילה כשבעליו ראו אותו עם השעון בפה עוד ניסו לעצור בעדו, אך ללא הועיל והשעון החליק פנימה ואיננו.

toto_lateral
toto_vdטוטו הובהל במהירות לבית החולים ברחובות שם צילום רנטגן מהיר הראה את השעון יושב לו בקיבה. השובב קיבל זריקה לגרימת הקאה בתקווה שהשעון יצא כלעומת שנכנס. הוא אמנם הקיא, אך רק חתיכה לעוסה קטנה של הרצועה ולא את השעון.

בהמשך הוחלט לנסות לתת לשעון לצאת בדרך הטבעית עם הצואה . טוטו טופל במשך 24 שעות באופן אינטנסיבי עם הרבה נוזלים לוריד (אינפוזיה) אך צילום חוזר ביום למחרת הראה שהשעון נשאר יציב בקיבה, ממאן להתקדם לכיוון הנכון. טוטו לעומת זאת המשיך להראות מאושר ושמח בחלקו.


בשלב זה בהתייעצות של צוות הרופאים היה ברור שהשעון עלול לפצוע את קיבתו של טוטו ולסכן את חייו ולכן התקבלה ההחלטה להכנס לניתוח.

טוטו הוכנס בצהריים לניתוח במהלכו נפתחה הקיבה והשעון הוצא כלאחר כבוד עם חלקי הרצועה והאבזם כשהוא מכוסה בריר צהוב של מיצי הקיבה.

הניתוח הסתיים בהצלחה וטוטו עבר לחדר התאוששות. כשהצוות התפנה לבדוק את השעון נוכחו לתדהמתם שלא רק שלא נפגע כלל  מהשהות של 24  השעות בחומצות ונוזלי הקיבה, אלא המשיך לעבוד כל הזמן הזה והראה את השעה המדוייקת, אכן שעון בן חיל!
בדיעבד הסתבר שלטוטו טעם טוב בשעונים ושמדובר בשעון יקר מאוד.  העיקר כמובן הוא שטוטו החמוד התעורר מהניתוח חזר מהר לאיתנו ושב מאושר ושמח הביתה לבעליו.

totos_watchtoto