מייק הלוחם בנחשים

 

מייק, פיטבול מתוק להפליא אשר ניצל מהתעללות, הגיע אלינו לבדיקה בשבת מוקדם בבוקר לאחר שהוכש על ידי נחש. בעליו של מייק התקשר בחירום מייד כשראה את מצבו של מייק והודיע לנו שהוא בדרך עם הכלבלב.

mike1 mike2

 


כאשר מייק נכנס לבית החולים לא היה שום מקום של ספק – הכלב אכן הוכש על ידי נחש, ולא סתם נחש – נחש צפע. ניתן היה לראות בבירור כי מייק הוכש מספר פעמים באזור הפנים. כל איזור הצוואר, הפנים והשפתיים שלו היו נפוחים מאד ומלאים שטפי דם. דר׳ מיכל הראל שבדקה אותו, חיברה אותו מיד לעירוי (אינפוזיה) ורידי והחלה בטיפול אינטנסיבי במשך השבת.

tzeffa


בהמשך כל צוות בית החולים, רופאים ואחיות, חברו למאמץ הטיפולי במשך 3 ימים עד שלרווחת כולם הוא יצא מכלל סכנה.
מייק התאושש לחלוטין וcביקורת לאחר שבוע כבר חזר שוב להיות כלבלב מאושר ושמח. בתקווה שמעתה והלאה יתרחק מנחשים...

mike3 mike4

 

 

מיותר לציין שמייק הינו פיטבול מתוק להפליא וכל הצוות התאהב בו.
בשיחה עם הבעלים שגרים במושב סמוך לרחובות התברר סיפור הרקע: הסתבר שכבר כמה ימים קודם לכן הכלבים החלו להתנהג בחוסר שקט ופעם אחת נראה היה שהם רודפים אחרי נחש. הבעלים לא הספיקו לקרוא ללוכד, ובאותה שבת מייק החליט שהוא מבצע את העבודה בעצמו... בעליו של מייק פתח את דלת ביתו בשבת בבוקר ונחרד לגלות את התוצאה ממש בסמוך לדלת – מייק עומד עם פצעי הכשה חמורים מאד וצפע שוכב מת לידו. יחד עם מייק, בעליו הביאו את הנחש (לצורך זיהוי ודאי), אשר לצערנו לא שרד את הקרב עם הכלב (לידיעת כולם, למרות הפחד והסלידה שיש לרבים מאיתנו, נחש הצפע הינו חיית בר מוגנת).
הכשות של צפע ארצישראלי מסוכנות מאד מאחר וגורמות למספר בעיות:

הארס עצמו גורם לפגיעה בכלי הדם באזור ההכשה (ועקב כך גם בקרישה), הוא פוגע בכליות וכן בשריר הלב וכתוצאה מכך הוא עלול לגרום למוות.
מעבר לפעילות הארס, שיני הנחש נושאות חיידקים מסוכנים שמוחדרים למחזור הדם ועלולים לגרום לזיהום חמור.
חשוב מאוד! במידה וזיהיתם נחש, במיוחד החשוד לצפע, בשום פנים ואופן אין להתקרב אליו ולנסות לפנותו בעצמכם. יש לקרוא ללוכד מוסמך שיבוא לפנות אותו.
 

למידע נוסף על הכשות נחש לחצו כאן.