בולי החתול המעופף

בולי המקסים, חתול הימלאיה לבן יפהפה בן 4, הגיע לבדיקה שגרתית שמח וערני. קשה להאמין שלפני שנה היו חייו תלויים על בלימה.
הכול התחיל לפני כשנה בטלפון בהול – בולי נפל מהקומה החמישית והוא מדמם. מאחר שאמא של בולי הייתה לבדה בבית עם תינוק שילדה לא מכבר, נסע מיד ד"ר עמיחי מורשת להביא אותו בדחיפות לבית החולים הוטרינרי רחובות.
בבדיקות שנערכו לבולי נמצא כי בגלל עוצמת המכה הייתה לו פגיעה ריאתית ושבר של הלסת התחתונה. בולי אושפז תחת השגחה צמודה למספר ימים וקיבל טיפול אינטנסיבי, עד שהיה יציב דיו לעבור ניתוח שבמהלכו קובע השבר בלסתו באמצעות התקן אורתופדי מיוחד. הניתוח עבר בהצלחה וכעבור יומיים שוחרר בולי לביתו להמשך ההחלמה.

bully_jaw


בתחילה השתפר מצבו, והוא הצליח לאכול ולקבל תרופות. אך ככל שחלפו הימים היה נראה שבולי לא מרגיש טוב ומצבו החל להתדרדר. בבדיקה נתגלה שעורו מקבל גוון צהבהב ושישנם נוזלים בבטנו. בולי הוכנס לניתוח בהול לבדיקת חלל הבטן. בניתוח התגלתה פגיעה חמורה מאוד בלבלב – סיבוך שהתפתח מעוצמת הנפילה ושהתבטא רק אחרי מספר ימים.
מצבו של בולי היה קשה מאד. הוא הפסיק לאכול, ועל כן היה צריך להכניס למערכת העיכול צינור הזנה מיוחד שדרכו ניתן היה להאכיל אותו. האשפוז בבית החולים היה ממושך עד שהלבלב החלים. הוא קיבל טיפול צמוד על בסיס יומיומי, ולאט לאט מצבו החל להשתפר ונראה כי יצא מכלל סכנה. כשהיה מספיק יציב שוחרר הביתה להמשך הזנה דרך הצינור ולטיפולם המסור של בעליו, תוך עדכון יומיומי וביקורות תכופות אצלנו. בהדרגה המשיך מצבו של בולי להשתפר עד שהצליח לאכול בכוחות עצמו וניתן היה להוציא את צינור ההזנה.
חודש לאחר הנפילה בולי היה סופסוף במצב יציב, ואחרי שבועיים נוספים הוצא הקיבוע האורתופדי מהלסת.

השאלה שהטרידה אותנו מאז הנפילה הייתה, כיצד צנח בולי מקומה חמישית כאשר כל החלונות בבית היו סגורים? בדיעבד הסתבר כי בולי פילס את דרכו מעל מכונת הכביסה ומכונת הייבוש, דרך פתח האוורור הצר של מייבש הכביסה! רגע קטן של סקרנות הביא את בולי אל סף המוות.
החתול המקסים הזה שבה את לבנו והפך את הטיפול בו למלחמה של כולנו על חייו.
היום חי לו בולי באושר, הרבה בזכות מסירות בעליו, והוא משקיף על העולם מקומת הקרקע שאליה עברו, ולא בצניחה חופשית מהקומה החמישית Smile.

bully