ציפורים כועסות

טדי, בוסטון טרייר שובב, הגיע אלינו לבדיקה לאחר שהקיא צעצוע דינוזאור שניסה לנשנש... בעליו של טדי לא ראו אותו בעת מעשה (אחרת מן הסתם סיפורנו היה נגמר אחרת), אבל ראו אותו מקיא חתיכות דינוזאור. למרות שהדינוזאור הסורר יצא טדי המשיך להרגיש לא טוב ולהקיא, נראה מדוכא ואפאטי ולא התעניין בכלל באוכל (סימן מחשיד ביותר).
בבדיקה של ד"ר מיכל פרידמן טדי נראה כאוב במישוש הבטן והועלה חשד לגופים זרים נוספים במערכת העיכול.
צילומי הרנטגן של טדי חשפו בפנינו מיד את התמונה המלאה – הדינוזאור היה האחרון בשרשרת הצעצועים שטדי אכל. לפניו הספיק טדי לנשנש לא אחד אלא שני צעצועי אנגרי בירדס!

engribirds2 engribirds3

 

 


הציפורים נראו בבירור ברנטגן – ציפור כעוסה אחת בקיבה ואחת נוספת במעי.
בשלב זה לאף אחד לא היה ספק שעל טדי להיכנס מידית לניתוח להוצאת הציפורים. בנוסף לחסימה היה חשש מהותי שהלחץ של הקצוות המחודדים של הציפורים עלול לגרום לחירור ונמק במעיים.
טדי הוכנס לניתוח חירום שהתבצע על ידי ד"ר ורד אורגד וד"ר מיכל פרידמן. לשמחתנו הרבה נראה כי החסימה היתה טרייה ולכן לא נוצר נמק במעי. במהלך הניתוח בוצעו שני חתכים במערכת העיכול: האחד בקיבה להוצאת הציפור הראשונה, והשני במעי לחילוץ הציפור השניה. לאחר שהקיבה והמעי נתפרו נבדקה כל מערכת העיכול לראות שלא מסתתרים להם במקרה גופים זרים נוספים (כמו חזירים מרושעים).

 

engrybirds


טדי הועבר להתאוששות ובמהלך הימים שלאחר מכן המשיך לקבל עירויים ורידיים והרבה חום ואהבה מצד כל הצוות המסור עד לשחרורו הביתה במצב רוח ערני ושמח.הציפורים הפעם הפסידו, אבל טדי הגיבור ניצח ללא ספק ???!