הדשא של השכן לא תמיד ירוק יותר...

(קצת על אכילת דשא בכלבים)

pacho4

 

 

 

פאצ'ו, כלבלב מתוק בן שנה וחצי, יצא בשבת שמשית לטייל עם ״הוריו״ בחיק הטבע. פאצ'ו ראה את השדות המוריקים, כנראה חשב שהוא כבשה ומיד התחיל לדגום בפיו כל עלה ושיח רענן.

לאחר שסיים את ארוחת העשבים הדשנה, פאצ'ו התחיל להקיא. בהתחלה הוא פלט עשבים אבל מאותו רגע הוא לא נרגע והמשיך לעשות קולות משונים והשתנקויות תוך ניסיון לנסות להמשיך ולהקיא ללא הפסקה כולל מיצי קיבה. הוא לא פסק להקיא ולהשתנק, גם לאחר שהגיע בחזרה הביתה וגם לאחר שהצליח לאכול ולשתות קצת.

טיול השבת של פאצ׳ו הפך עד מהרה לביקור חירום בבית החולים שלנו. הוריו המודאגים סיפרו לדר׳ מיכל שבדקה אותו, את קורותיו בשעה האחרונה.

היה בהחלט חשש שגוף זר תקוע לפאצ'ו בבית הבליעה. הוא הורדם מיידית לצורך בדיקה מעמיקה של חלל הפה והלוע. בבדיקה נתגלו חתיכות רבות של עשבים חדים אשר נתקעו עמוק בתוך הלוע שלו במספר מקומות, והיה צורך לשלוף אותם אחד אחד מתוך הרקמה.

 

pacho2 pacho1

 

pacho3

 

לאחר "מבצע החילוץ" של דר׳ מיכל, הוא קיבל עירוי נוזלים וטיפול תרופתי והתאושש במהרה. למחרת סוף טוב הכל טוב , פאצ'ו חזר להיות כלבלב מאושר ושמח ללא שום גירוי נוסף.

 

מעבר לסיפור עם הסוף הטוב היה לנו חשוב לחדד מסר קטן אך חשוב מאוד.

כלבים רבים וגם חתולים נהנים מאד לאכול דשא ועשבים. הגבעולים מלאים בסיבים קשים וקוצניים שאינם מתעכלים במערכת העיכול. הם מגרים את הרירית וגורמים לדלקות מעיים וקצת הקאות במקרה הטוב ונתקעים בלוע כמו קוץ במקרה הרע. בנוסף ישנם שיחים ופרחים (כולל אלה שבזרי פרחים ובעציצי הבית) שעלולים להיות רעילים.

למרות האמונה רבת השנים שכלבים ״מנקים״ את קיבתם בעזרת אכילת עשבים ופליטתם, מומלץ למנוע לחלוטין מחיות המחמד שלכם (אלא אם מדובר בעיזים ?) לאכול דשא ועשבים.

 

pacho5